Eredetileg egyik kollégája kérte meg, hogy keresse meg bátyjának sírját, aki mint német katona a kitörésben halt meg. Pilisborosjenőről, a paptól kaptak levelet a háború után, hogy öccsét, Hans Heidet, aki wehrmachtos volt, lelőve találták több társával együtt a Reiterfluss nevű pataknál, az erdőszélen, és Pilisborosjenőn lett eltemetve.

Ő személyesen felkereste a papot, majd a tanácselnököt. Ez utóbbi mutatott neki egy nagy könyvből kitépett, kézzel írott lapot, melyen az ott elesett német katonák nevei fel voltak írva. Majd összehozták egy öreg, kb. 80 éves emberrel, aki megmutatta a helyet, ahol az elesetteket egy csoportban találta. Ez a Bécsi út meghosszabbításában, a téglagyárnál menő földúton, kb. 2–3000 méterre beljebb és attól jobbra, az erdőszegélynél volt. Azt mondták, hogy mind wehrmachtos volt, csak egy volt köztük SS, majd úgy, ahogy voltak, a pilisborosjenői temetőbe vitték őket. Amikor a temetőt átrendezték, és arrébb vitték, akkor az eredeti helyről átvitték a jelenlegi temetőbe, közel a halottasházhoz, ahol mind a tizenhárom nevét kiírták. Igaz, néhányat helyesírási hibával.

Forrás:

Hingyi László: Budapest ostroma 1944–1945. Források Budapest ostromának történetéből. II. kötet. Budapest, Etalon Kiadó, 2019. 591.